Jdi na obsah Jdi na menu
 


KYTLICKÝ MINITRIATLON

0,5 km plavání - 22 km MTB - 7 km běh

11. srpna 2018 - Kytlice - Lužické hory

 

logokmtbez-textu.jpg     Bezkar-NOVE-logo-rastr.JPG   

Triatlon v Kytlici se za svou třicetiletou historii stal legendou mezi triatlony a dalšími sportovními akcemi na severu Čech a je vyhledávaný u zkušených triatletů i amatérských sportovců. Všechny kategorie mají stejnou trať: absolvují půl kilometru plavání v koupališti, jehož voda je i po horkých dnech velice osvěžující a pro Kytlici přímo typická. Druhou disciplínou je kolo s členitou trasou pro horské či trekové kolo v délce 22 km, která se vlní po silničkách a lesních cestách Lužických hor. Na závěr běh, který je právem považován za třešničku a nejtěžší část triatlonu. Běžecký okruh měří 7 km přes kopce, lesy a pastviny. Centrem závodu je malebná Kytlice se svým hřištěm a lesním koupalištěm. Přijďte a buďte vítáni.

Děkujeme partnerům akce: 

partneri-kmt-2018_2.jpg denso_logo_tagline-small_red_rgb.jpg
partneri-kmt-2018_1.jpg

   

AKTUÁLNĚ KMT: 

 • VÝSLEDKY 2018
 • Upozorňujeme dorostence a jejich trenéry a rodiče, že pro start na závodě je podmínkou minimální věk 15 let. Pokud se na start postaví závodník mladší 15 let, bude diskvalifikován! U závodníků mladších 18 let může být požadována kontrola občanského průkazu, pasu nebo jiného dokladu s fotografií a datem narození. Každý závodník mladší 18 let ať už ve štafetě nebo jednotlivec je povinen se dostavit osobně k registraci. 
 • Dostavte se na prezentaci k závodu včas a s dostatečným předstihem, předejdete zbytečných front a stresů!!! Počítejte s tím, že parkování velkého množství aut zabere nějaký čas, počítejte s časovou rezervou na parkování!!!
 • Seznam přihlášených a zaplacených závodníků najdete ve startovce
 • Ke startovnému si za 200 Kč objednejte parádní triko v dámském a pánském provedení (liší se pouze střih). Objednávejte POUZE přes on-line přihlášku do 30.7.

triko-kmt_damske.jpgtriko-kmt_panske.jpg

 • Tradiční prohlídka trati se koná ve středu 8.8., sraz v 17:00 na hřišti. Nejdříve projedeme cyklistickou část, poté proběhneme běžeckou trasu a na závěr koupačka a pivo ve stánku
 • Fotky z loňska od Lukáše Hubálka
 • Další aktuality najdete také na facebooku
 • Registrace budou možné i na místě do omezené kapacity 150 závodníků! Doporučujeme přihlásit se předem přes on-line přihlášku
 • A ještě jeden důvod registrovat se předem: z on-line přihlášených a včas zaplacených přihlášek budeme po vyhlášení losovat poukázku na tandemový seskok, víkendový pobyt v penzionu Stará mlékárna Kytlice, v apartmánu NORTICO Nový Bor  
 • V rámci Družstev budeme vyhlašovat nejrychlejší ženskou štafetu, nejstarší štafetu a tři nejlepší kytlické štafety
 • Mrkněte na videosestřih z loňska nebo reportáž  z jubilejního 30. ročníku na youtube
Výsledky
20.roč./2006 21.roč./2007 22.roč./2008 23.roč./2009 24.roč./2010 25.roč./2011
26.roč./2012 27.roč/2013 28.roč./2014 29.roč./2015 30.roč./2016 31.roč./2017

PROPOZICE

32. ročníku Kytlického minitriatlonu

Datum: sobota 11. srpna 2018

Pořadatel:

SKI Polevsko, oddíl běhu na lyžích, Polevsko 152, 471 16  Polevsko

Závod se pořádá za podpory obce Kytlice, TJ Kytlice propůjčilo svoje hřiště. 

Logo SKI Polevsko

Místo konání: Kytlice, Lužické hory, mapa

 

Kontakty:

Email: ski.polevsko@email.cz

Web závodu: www.skipolevsko.estranky.cz/clanky/kytlickyminitriatlon

Telefon: 604 375 303 - Jan Šmíd, ředitel závodu

Místo startu a cíle: Hřiště a koupaliště TJ Kytlice

Prezentace:

KDE: Kancelář závodu ve stanu na hřišti TJ Kytlice

KDY: 8:30 - 10:00

Dostavte se na prezentaci k závodu včas a s dostatečným předstihem, předejdete zbytečných front a stresů!!!

Každý závodník  přihlášený na místě v den konání akce vyplňuje a podepisuje u registrace přihlášku. Přihlášku podepisuje také každý člen družstva. 

Nezapomeňte, si včas uložit kolo do depa, platí pro jednotlivce i družstva. V 10:50 bude depo zcela uzavřeno.

Přihlášování:
On-line přihlášky za zvýhodněné startovné otevřeny pouze do 7.8.2018. Následně budou přihlášky možné i na místě do omezené kapacity 150 závodníků!  Doporučujeme přihlásit se předem přes on-line přihlášku

Družstva přihlašuje kapitán, v přihlášce se registrují jména bez ohledu na pořadí úseků, přesné pořadí úseků a případné změny se nahlásí při vyzvednutí čísel u registrace v den závodu. 

Stav zaplacení/přijetí platby můžete sledovat ve startovní listině

Měření a zpracování výsledků pomocí čipové časomíry sportovniservis.cz. 

 

Startovné:

 • do 7.8. pro přihlášené předem on-line: Jednotlivci 250 Kč, Družstvo 350 Kč
 • na místě v den konání akce: Jednotlivci 350 Kč, Družstvo 450 Kč

POZOR: omezená kapacita 150 závodníků!

 

Kategorie:
Dorostenci 15 - 18 let (2003 - 2000)
Dorostenky 15 - 18 let 
(2003 - 2000)
Ženy 19 let a st. (1999 a st.)
Muži 19 - 39 let, (1999 - 1978)
Veteráni 40 let a st. (1978 a st.)

Družstvo 15 let a st. (2003 a st.)

Družstvo KYTLICE: Speciální kategorie pro obyvatele a chalupáře Kytlice, Falknova a Mlýnů (u prezentace nahlaste požadavek na zařazení do této kategorie). Během vyhlášení budeme vyhlašovat první tři "kytlické" štafety a nejrychlejšího jednotlivce z Kytlice. 

Upozorňujeme, že děti mohou startovat od 15 let jako jednotlivci nebo v družstvu pouze s písemným souhlasem rodičů!!!

V rámci Družstev bude vyhlášena nejrychlejší ženská štafeta a nejstarší štafeta

Start:

1. vlna v 11:00: muži, veteráni

2. vlna: 11:20: ženy, dorost, družstva

 

Trasa: plavání 0,5 - horské kolo 22 - běh 7 km.

Mapa trasy ke stažení

Nezapomeňte, si včas uložit kolo do depa, platí pro jednotlivce i družstva. V 10:50 bude depo zcela uzavřeno.

Popis tratí: 

Plavání: 0,5 km v lesním koupališti: 3 okruhy okolo bójek, start od břehu koupaliště

Kolo: MTB trasa 22 km. Povrch: asfalt, lesní cesty, lesní zpevněné cesty, štěrk. Trať: Kytlice - Pension U Skály (silnice směr Nová Huť) - odbočka do lesa kolem Sokola (lesní cesty/štěrk) - přejezd silnice Kytlice - Chřibská - Bělský rybník, Hilův Mlýn, Mlýny, odbočka/křižovatka na Křížový Buk (silnice) - Krásné Pole (lesní cesta, zelená tur. značka, silnice) - Pod Malou Tisovou (zpevněné lesní cesty, červená tur. značka) - Pod Velkou Tisovou (zpevněné lesní cesty) - sjezd k hlavní silnici k viaduktu (lesní cesty/terén) - Kytlice (silnice) do cíle. 

Běh: 7 km (stejný pro všechny kategorie): okruh kolem Popelové hory - Kraví Loužek - křižovatka sv. Antonín - Kočárovka - Řachvaj - do cíle (lesní cesty, terén, štěrk, pěšiny)

kmt_nove_trasa_obec.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Občerstvení: Občerstvovačka v průběhu závodu (mezi kolem a během) v blízkosti depa u závory a následně v cíli: ionťák, voda, sušenka, ovoce. 

V areálu závodu budou dva stánky s občerstvením. Jeden stánek se bude nacházet  přímo na hřišti a druhý u rybníka. Každý závodník obdrží poukázku na jedno pivo od Pivovaru Cvikov. Pivo za poukázku bude možné vyměnit pouze ve stánku na hřišti, ne u stánku !!!

V cíli bude pro závodníky, doprovod i pro diváky k dispozici zdarma zmrzlina od Algidy. 

 

Prohlášení závodníka - podmínky závodu:
Při prezentaci na místě vyplňuje a podepisuje každý závodník přihlášku k závodu. 

Závod pořádá Ski Polevsko, z.s. Účastník bere na vědomí, že závod se koná za běžného silničního provozu bez omezení a prohlašuje, že bude dodržovat  pravidla silničního provozu a dbát pokynů pořadatelů a policie. Účastník bere na vědomí, že se pohybuje na území CHKO Lužické hory a bude se chovat ohleduplně k přírodě. Závodník prohlašuje, že bude vždy dodržovat pravidla v duchu Fair play. Děti mladší 18 let mohou startovat jen se souhlasem a podpisem rodičů příp. trenéra na přihlášce. Prohlašuji, že mi není známa žádná překážka v mém zdravotním stavu, která by mi bránila, zúčastnit se závodu. Závodu se účastním na vlastní odpovědnost a nebezpečí. Účastník tímto prohlašuje, že disponuje požadovanými znalostmi o sportu ve vybrané disciplíně a potvrzuje, že je fyzicky a psychicky způsobilý se této disciplíny zúčastnit. Účastník bere na vědomí doporučení pořadatele absolvovat před závodem individuální lékařskou prohlídku. Prohlašuji, že mám kolo v dobrém technickém stavu a pro cyklistickou část použiji cyklistickou přilbu. Jsem si vědom/a toho, že nesu veškerou odpovědnost za škodu způsobenou na zdraví nebo věcech, která mi v průběhu závodu vznikne, nebo kterou způsobím. Účastník je informován o tom, že pořadatelem nebylo uzavřeno žádné zvláštní pojištění na náhradu škody způsobené účastníkovi v souvislosti s účastí  v závodě. Pořadatel doporučuje uzavřít účastníkovi pojištění a projít preventivní lékařskou prohlídkou. Pořadatel nebere odpovědnost za odložené věci. Účastník souhlasí s tím, aby byl během závodu natáčen a fotografován pro potřeby pořadatele. Prohlašuji, že budu dodržovat značení závodu a budu se pohybovat jen po vyznačené trase závodu. Souhlasím s propozicemi a podmínkami závodu zveřejněnými na www.skipolevsko.estranky.cz/clanky/kytlickyminitriatlon

 

Zdravotní zajištění:

Záchranáři Česká Kamenice v prostoru startu u koupaliště a v cíli

Vyhlášení vítězů:

po doběhu posledního závodníka kolem 14. hodiny

Ředitel závodu: Honza Šmíd

 

Ceny pro vítěze a tombola:

partneri.jpg

První tři závodníci v každé kategorii obdrží diplomy a zajímavé ceny od sponzorů.
Po vyhlášení vítězů následuje TOMBOLA. Losovat budeme balíčky od sponzorů a poukázky: poukázku na tandemový seskok, víkendový pobyt v penzionu Stará Mlékárna, dvoudenní pobyt v Apartmánu NORTICO, poukázky na zájezd od CK TRIP, startovné na triatlon do Hrádku a další. Šanci dostat cenu má každý přihlášený!

 

Časový harmonogram:

Prezentace: 8:30 - 10:00

Výklad trati: 10:35

Uzavření depa: 10:50
Start 1. vlny - Muži a Veteráni: 11:00
Start 2. vlny - Dorost, Ženy, Družstva: 11:20

Doběh vítěze do cíle: kolem 12:20
Vyhlášení vítězů a losování tomboly: mezi 13:30 - 14:00

 

Partnerské závody:

X-Duatlon Kytlice

Auto Enge triatlon Hrádek nad Nisou

SAMUEL XC triatlon

Houmrův Triatlon

 

Ubytování:
Možnost spaní ve stanu v prostoru hřiště a koupaliště, nutné zarezervovat a ohlásit předem na mailu ski.polevsko@email.cz.

Náš tip na ubytování v Kytlici a okolí:

Pension Stará mlékárna Kytlice - sponzor triatlonu

Pension Janouškovcovi přímo v prostoru startu a cíle 

Turistická ubytovna města v České Kamenici - ubytování pro oddíly i skupiny za rozumnou cenu

Apartmán NORTICO Nový Bor

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hledáme cyklistu

(Andrea, 7. 8. 2017 13:18)

Ahoj hledáme kohokoliv,kdo by nám doplnil štafetu ó kolo...diky

Re: Hledáme cyklistu

(Ota, 9. 8. 2017 21:15)

Ahoj, rád bych jel, loni jsem závod ve štafetě absolvoval, můžete kouknout na loňský výsledek týmu Alupress B, zda bych vás nezdržoval. Pokud zájem trvá, pošlete mi mail na oto.valenta@gmail.com

Re: Hledáme cyklistu

(Alan, 11. 8. 2017 19:15)

Ahoj, už máte cyklistu? Jel bych, Alan tel.: 603400592

Depo

(Jarda Jíra, 24. 7. 2017 9:28)

Ahoj Honzo,
Jestli chces uzávěrku depa,tak doporučuji v 10.50h,pro všechny kategorie.

Velké díky

(Družstvo Nikdy není pozdě, 13. 8. 2016 19:46)

Děkujeme moc všem pořadatelům za krásný závod. Patří jim velká poklona. A moc se těšíme příště. ;-)

dotaz

(roland stelzer, 6. 8. 2014 13:29)

Jakým způsobem provést platbu?