Jdi na obsah Jdi na menu

31. ročník Kytlického minitriatlonu je úspěšně za námi

15. 8. 2017

I přes chladné počasí dorazilo do Kytlic na 31. rořník Kytlického minitriatlonu 159 závodníků. Na start nejstaršího triatlonu na severu Čech postavilo 66 jednotlivců a 31 družstev, aby se poprali s 500 m plavání, 22 km na kole a sedmikilometrovým během. Voda v lesním koupališti byla letos teplejší, než obvykle. Přesto bylo 18 stupňů velmi osvěžujících a zaskočilo mnoho plavců. Trasa na horském kole byla oproti loňsku upravena z důvodu oprav dvou úseků lesních cest, a proto vedla více po asfaltu a místních komunikacích. Zvlněný terén však závodníky nešetřil zavedl je například na Křížový buk Závěrečnou a pro mnohé nejtěžší disciplínou byl běh, na kterém triatleti musí zdolat dvě náročná stoupání.

Včas jsme v sobotu ráno těsně před startem závodu odhalili sabotáž na trati, kdy neznámý pachatel odstranil značení a zavřel několik závor při vjezdu do lesa. Pokud by některá ze závor zůstala zavřená i během závodu, ani si nechceme představovat, co by mohlo následovat při sjezdu závodníka na kole k uzamknuté bráně... Věříme, že si každý uvědomí nebezpečí tohoto počínání!

Mezi muži kraloval Ondřej Petr z týmu Haven a stal se tak s časem 1:23:54  absolutním vítězem, druhý skončil Tomáš Kolařík z TT Cyklorenova Cvikov a bronz si odnesl Jan Berka (Haven team). Mezi veterány si zlato odnesl Michael Sanitrnik z Etriatlon Teamu, stříbrný skončil Petr Kovář (ELEVEN MERCEDES MITAS) a třetí příčku na stupních vítězů bral Jaroslav Jíra (Haven team). Ze dvou dorostenců byl rychlejší a zlato bere Filip Srbecký (ACTIVE TOUR CYCLING TEAM), který zároveň skončil absolutně na krásném čtvrtém místě, stříbro si odnesl druhý dorostenec Oldřich Hladík z Haten teamu. Absence sester Ivy a Kateřiny Loubkových pomohla k vítězství Tereze Měchurové z Nového Boru, s časem 01:46:16, druhá skončila Ita Ktrafková ( TT Cyklorenova Cvikov) a stříbro mezi ženami patřilo Martině Landové z SK Žizníkov.

V kategorii družstva jasně dominoval Swahil tým ve složení Spurný, Matoušek, Třešňák s časem 1:20:34, na druhé příčce skončil Herby Servis Team ve složení Tvrdá, Schwarz a Valenta. Třetí místo si odnesl domácí tým Ski Polevsko ve složení Slavíčková, Dirigl a Šmíd. Nejrychlejší ženskou štafetou se stalo družstvo ve složení Nikol Neubauerová, Adriana Marschnerová a Jana Neubauerová. Mezi kytlickými štafetami zvítězilo tým Kytlice forever!!! Ve složení Morenová, Půstová, Čepelák.

Pořadatelé ze Ski Polevsko děkují všem partnerům za podporu, zejména obci Kytlice, TJ Kytlice, SDH Kytlice, společnosti PERI a Hanibal. V pořadí již 32. ročník Kytlického minitriatlonu se uskuteční opět druhou sobotu v srpnu 11.8.2018. Kompletní výsledky na www.skipolevsko.cz, fotky a další zajímavosti na www.facebook.com/ski.polevsko.