Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní kondici prověří další závod okresní běžecké ligy: Polevský běh

15. 4. 2013

Běžkaři z oddpolevsky-beh-start-deti.jpgílu SKI Polevsko pro vás na sobotu 20. května připravují tradiční závod v běhu zařazený do Okresní běžecké ligy „O pohár Českolipského deníku“. Na Polevský běh jsou srdečně zvány všechny věkové a výkonnostní kategorie od nejmladších běžců a běžkyň až po veterány. Závod je svým charakterem a zázemím určen pro celou rodinu.

Přihlašování dětí proběhne od 9:00 do 10:00. Nejmenší běžci startují v 10:30 na trati od 150 m kolem tenisových kurtů. Žáci a dorostenci se utkají na kilometrovém okruhu, který vede centrem obce o celkové délce od 1 km do 4 km podle kategorií. Na hlavní závod se mohou účastníci přihlašovat od 9:00 do 11:30 na obecním úřadě v Polevsku. Závod na 8,5 km bude odstartován v pravé poledne.

polevsky-beh-stoupani2.jpgČlenitá trasa běhu zavede atlety zvlněným terénem do krásných koutů Lužických hor do okolí Polevska, Kytlice a Svoru a solidně prověří jejich jarní kondici. Trasa hlavního závodu vede částečně po zimních lyžařských tratích, zejména po oblíbené Kočárovce a svorské silnici. Ještě před několika dny se zde proháněli běžkaři, ale nástup jara zimní sezónu na Polevsku ukončil. Přesto musí závodníci počítat se zbytky sněhu zejména v lesních úsecích na Kočárovce. Povrch trati tvoří asfalt a zpevněné lesní cesty. Svým profilem je Polevský běh považován za nejtěžší závod běžecké ligy.

polevsky-beh-2013.jpg

 

Krátce po startu čeká závodníky táhlé stoupání z Polevska do sedla Jedličné, kde čeká nejrychlejšího borce vrcholová prémie. Odtud závodníci pokračují krásnou přírodou po známé Kočárovce kolem Malého buku na svorskou silnici a zpět na Jedličnou a Polevsko. Kromě sportovních výkonů závod nabídne neobvyklé výhledy na Jedlovou, Klíč a Kytlici, z Jedličné je možné vyhlížet Polevsko, Bezděz, Ralsko a velkou část Českolipska.

Zázemí včetně možnosti převlékání a dobrou kuchyni závodníkům poskytne sál hospody a pensionu Polevsko. Těšit se mohou diváci i závodníci, protože v tento den zde proběhne tradiční staročeská zabijačka. Vyhlášení vítězů se předpokládá po 13. hodině. Pro závodníky jsou připraveny zajímavé ceny od sponzorů včetně losování tomboly. Nebudou chybět bylinky, květiny, sklo či poukázky do hospody. Mezi další oblíbené akce SKI Polevsko připravované na léto bude patřit 20. července Noční výstup na Klíč a Kytlický minitriatlon 10. srpna. Více  na www.skipolevsko.cz.

Propozice najdete na stránkách závodu.

Jan Šmíd, SKI Polevsko

 

P.S. Je jaro, slezte z pece a přijďte se proběhnout na Polevsko...

 

polevsky-beh-2013bm.jpg