Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lužická třicítka již tuto sobotu

27. 1. 2009

 

Seriál polevských závodů v běhu na lyžích se přehoupl do druhé poloviny. Proběhl zde již Silvestrovský běh a Zlatá lyže Lužických hor. V sobotu 31.1. následuje po dvouleté přestávce Lužická třicítka. V malém pohoří severních Čech, po kterém nese jméno, je to patrně nejtěžší závod na běžkách. Ten, kdo se nebojí velkého převýšení, technických sjezdů i náročných výběhů, pro toho je závod určen.

Lyžaři z pořádajícího oddílu SKI Polevsko dělali vše pro to, aby zprůjezdnili cestu plnou kamení, které zde zbylo z podzimní těžby dřeva. Několik párů rukou, lopaty, trocha síly a důležitá spojnice běžkařů od vleku ke Kytlici je opět sjízdná a upravená. Všichni milovníci běžeckého lyžování na Polevsku doufají, že podobné „úpravy“ cest se již nebudou opakovat.

Výměnou za 120 Kč se mohou běžkaři přihlásit na start. Prezentace závodníků se uskuteční  v budově obecního úřadu v Polevsku v sobotu 31.1.2009 od 8 do 9,30 hodin.

Třicátý první ročník Lužické třicítky odstartuje hromadně úderem desáté hodiny z louky na Jedličné – Tannenbergu. Muži a veterány čeká poctivých třicet kilometrů rozdělených na tři okruhy. Ženy, dorostenky a dorostenci absolvují jedno kolo po deseti kilometrech. Postaráno bude také o znavené závodníky, kteří se mohou občerstvit v průběhu závodu na 10. a 20 kilometru a rovněž v cíli. Nebude chybět čaj, iontový nápoj, sušenky a ovoce. Vyhlášení nejlepších běžců se předpokládá na 13. hodinu na obecním úřadě. Závod se jede klasickou technikou na strojově upravených tratích v okolí Polevska a Práchně. Více informací o závodech, běžeckých tratích na Polevsku se dozvíte na www.skipolevsko.estranky.cz.  Na konec je tu i pozvánka na poslední závod SKI Polevsko, kterým budou 14.2. Polevské štafety. Všichni  běžkaři, závodníci i diváci jsou srdečně zváni.

Jan Šmíd, SKI Polevsko

 

Více informací včetně propozic na webu závodu:

 

www.luzickatricitka.bikebase.cz

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Lužická 30

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář