Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na novoborském cyklistickém areálu budou závodit běžkaři

15. 1. 2013

luzicka-tricitka-2012-052.jpgNa sobotu 16. února je v Novém Boru pro příznivce bílé stopy naplánováno sprinterské klání o pohár města v běhu na lyžích. Běžkaři všech věkových skupin budou závodit v areálu zdejšího cyklistického oválu.

Pořadatelem prvního ročníku sportovní akce nazvané Lyžařský sprint o pohár města Nový Bor je společně s oddílem běžeckého lyžování SKI Polevsko také právě město Nový Bor. Sponzorem sportovního podniku je pak společnost AVE CZ.  

Na závodníky v dětské kategorii čeká rolbou upravená trať v délce 400 metrů, dospělí zase změří síly a rychlost v běhu klasickou technikou na kilometrovém okruhu.

Podle informací pořadatelů prezence účastníků závodu proběhne od 9 hodin do 10,30 hodin. Start kvalifikace dospělých běžkařů je předpokládán v 11 hodin. Děti se do bílé stopy následně vydají v pravé poledne a na 13. hodinu je naplánováno semifinále a finále. Vítězové poté budou oceněni ve 14 hodin.

Kromě upravené tratě, která se po ukončení závodu zpřístupní veřejnosti, bude běžkařům poskytnut i bezplatný mazací servis. K dispozici bude také občerstvení nebo potřebné zázemí ve vyhřívaných stanech. K parkování mohou účastníci závodu či diváci využít prostor Kalinovy ulice.

 

sprintmaly.jpg