Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na start Lužické třicítky se postavilo přes padesát borců

3. 2. 2010
ObrazekKrásné počasí vítalo účastníky 32. ročníku Lužické třicítky přesto, že uplynulé dny zde napadlo dalších 30 – 40 cm nového sněhu. Ideální počasí, slunečno a téměř azuro, teplota kolem -2, výborná viditelnost do celého okolí. Vše trochu kazil pouze vítr, který na polevských loukách zafoukal stopu a závodníci se místy museli prošlapávat závějemi a hledat zmizelou stopu. Přívaly sněhu také zapříčinily, že se hůlky v čerstvém sněhu bořily. To ale patří k polevským okruhům a z Lužické třicítky dělají tyto nestandardní podmínky netradiční a velice těžký závod.
ObrazekVlivem velkého množství nového sněhu musel být posunut start závodu o několik minut. Důvodem byl zapadlý skútr na trati, který prováděl údržbu těsně před závodem. Vše se ale nakonec podařilo upravit, vyprostit skútr ze sněhových návějí, a tak mohl být odstartován další ročník Lužické třicítky. Velkou alchymií byla „máza“. Někdo namazal výborně, někdo promazal a trápil se svých třicet kilometrů.
Muži absolvovali 3x10 km. Ženy a dorost závodili na desetikilometrové trati. Obsazena byla také nově vypsaná kategorie „Příchozí“. Ta je určena hlavně pro závodníky, kteří si netroufnou na celou třicítku a vystačí s trasou na deset kilometrů. O spestření závodu se postaraly gripeny, které přeletěly nad hlavami a lyžemi běžkařů v prvním kole závodu.
ObrazekAbsolutním vítězem na třicetikilometrové trati se stal Pavel Pachner ze Slavia TU Liberec. Mezi ženami kralovala na desetikilometrové trati tradiční účastnice polevských závodů Věra Utínková z Prysku.

Všem závodníkům děkujeme za účast. Přívaly nového sněhu, težké podmínky i členitý terén dělaly ze závodu opravdovou lahůdku. Obdiv si zaslouží každý, kdo absolvoval trasu na 30 i 10 km.

Obrazek

Běžkaři z Polevska se na vás těší na posledním závodě v této lyžařské sezóně – Polevských štafetách, které se uskuteční 13.února 2010. Přivezte sebou na Polevsko tříčlenný tým a bojujte o prvenství v tomto populárním závodě, kde nezáleží pouze na jednotlivci, ale na celém družstvu. Soused, kolega či rodina vás jistě nenechá ve štychu.

Pro SKI Polevsko z Kanady Honza Šmíd

Web závodu: www.luzickatricitka.bikebase.cz

Výsledky

Fotky

Rádi bychom touto cestou poděkovali sponzprům, kteří věnovali ceny pro vítěze závodů v běhu na lyžích v této sezóně a přispěli na údržbu běžeckých tratí na Polevsku. Děkujeme vám!

Věcné ceny sezóna 2009/2010:
 
Miroslav Hornik – Crystalczech, Novy Bor
PERI s.r.o., Jesenice u Prahy
Hypermarket ALBERT Česká Lípa
Řeznictví Landa, Jan Landa, Nový Bor
Modrá pyramida, pobočka Nový Bor
KUR SPORT, Česká Lípa
PRECIOSA - LUSTRY a.s. Kamenický Šenov
SEDITA, I.D.C. Praha
 
Finanční dary sezóna 2009/2010:
 
Partnerem při získávání finančních prostředků od obcí je Svazek obcí NOVOBORSKO
Ing. Petr Finkous, DRIS, Nový Bor
Eva Šilerová, Nový Bor
Rodina Janouškových, Nový Bor
AKTIVIT, ing. Válek, Nový Bor
Hospoda na křižovatce, Polevsko – pan Vávra, pan Buchnar
VaV, s.r.o., Stará Oleška - pan Vachalec
3LStudio, investorsko-inženýrské činnosti, pan Ludvík
Ludvík Táborský, prodej hutního materiálu, Nový Bor

Nadace Preciosa Jablonec nad Nisou

Pension Modrý pes Velenice u Zákup, pí Franková