Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okresní běžecká liga pokračuje na Polevsku

19. 5. 2010
Okresní běžecká liga pokračuje na Polevsku
V sobotu 22. května pokračuje Okresní běžecká liga „O pohár Českolipského deníku“ dalším závodem. Běžecký seriál se přesune z Kamenického Šenova na Polevsko. Místní oddíl běžeckého lyžování zde pořádá třetí ročník Polevského běhu lyžařů určeného pro celou rodinu.
Závodu se mohou zúčastnit i nejmenší běžci a běžkyně do 5 let, kteří absolvují tratě v délce od 150 metrů v okolí tenisových kurtů. Závodníci z dětských a dorosteneckých kategorií se mohou přihlašovat od 8,30 do 9,30 v kanceláři SKI Polevsko v budově místního obecního úřadu. Start prvních dětských kategorií je od 10 hodin. Vyhlášení mladých vítězů proběhne v 11,30. Poté přijde na řadu start hlavního závodu. V pravé poledne odstartuje hlavní závod dlouhý téměř 9 kilometrů, který v kopcovitém terénu solidně prověří jarní kondici všech běžců a běžkyň. Po kilometrovém stoupání z Polevska na Jedličnou čeká závodníky zpestření v podobě vrcholová prémie. Odtud se trasa dále vlní krajinou Lužických hor a zavede závodníky po stopách zimních lyžařských tras do okolí Malého Buku přes Kočárovou a svorskou cestu zpět na Jedličnou a Polevsko. Dospělí závodníci se na tento závod mohou hlásit na polevském obecním úřadě od 8,30 do 11,30 hodin. Vyhlášení nejrychlejších závodníků a závodnic včetně vrcholové prémie a losování tomboly proběhne kolem druhé hodiny. Zázemí běžcům poskytne sál hospody Na Křižovatce, kde je možné se převléknout, občerstvit a ubytovat. Více o závodě včetně mapy závodu, fotografií z minulých ročníků a podrobných propozic najdou zájemci na www.skipolevsko.estranky.cz
Následujícím závodem Okresní běžecké ligy bude 5.6. Večerní hodinovka na dráze v České Lípa. Zúčastnit se také můžete dalších sportovních akcí SKI Polevsko. 31. července se vydejte z Nového Boru na tajemný Noční výstup na Klíč. Srpen je tradičně ve znamení populárního Kytlického minitriatlonu, jehož 24. ročník se koná 14. Srpna 2010. Na viděnou se na vás těší pořadatelé oddílu běžeckého lyžování SKI Polevsko.
Jan Šmíd, SKI Polevsko