Jdi na obsah Jdi na menu
 


Polevská lyže a Kytlický minitriatlon zařazeny do nového seriálu Lužický horal

19. 12. 2013

bus.jpgV lednu odstartuje Klíčovým během v Radvanci zcela nový outdoorový seriál s názvem Lužický horal.  Jde o sérii šesti netradičních závodů v přírodě v okolí Nového Boru, které kombinují zimní i letní aktivity: běh, běh na lyžích, kolo, duatlon, triatlon a plavání. Všechny akce spojuje atraktivní prostředí Lužických hor. Do seriálu jsou zařazeny i akce SKI Polevsko: Polevská lyže (18.1.) a Kytlický minitriatlon (9.8.).

Na jeho vzniku a samotné organizaci se podílejí čtyři sportovní kluby: Ski Polevsko, Lužický horský spolek, Outdoor sports Okrouhlá a OK Jiskra Nový Bor. Ty spojily do jednoho seriálu šest existujících závodů: Klíčový běh (extrémní zimní výběh na Klíč), Polevská lyže( závod na běžkách), Běh údolím samoty (závod v běhu), X duatlon Kytlice (kombinace běhu a kola), Radvaneckej Šajn kap (noční závod na horských kolech)  a nakonec legendární Kytlický minitriatlon (plavání, kolo a běh).  

sajn-kap.jpgSeriál je určen pro každého, kdo má zájem o porci krásné přírody, dávku adrenalinu a špetku dobrodružství s nezdolnou touhou poznat tento kraj na úpatí Lužických hor. Zavede Vás mezi skály a hluboká údolí do okolí Radvance, přes kopce, lesy a pastviny do okolí Polevska a nakonec až do samotného srdce Lužických hor do malebné Kytlice.

bezky.jpgVe třech kategoriích muži, ženy, veteráni se tak utkají vyznavači adrenalinových sportů o titul Lužického horala, horalky a prahorala, při čemž do hodnocení šestice závodů seriálu se bude započítávat pět nejlepších výsledků.  Pro započítání do seriálu je nutné absolvovat alespoň dva závody. Pořadatelé nabízejí zvýhodněné startovné na celý seriál (všech šest závodů) ve výši 700 Kč. Závodníci tak ušetří dvě stokoruny oproti platbám za jednotlivé závody. Startovné za celý seriál je možné zaplatit na jednom z prvních dvou závodů – Klíčovém běhu v Radvanci nebo Polevské lyži v Polevsku.

Mediálními partnery Lužického horala jsou Českolipský deník, Radio Contact Liberec a i-noviny.cz. Veškeré informace, termíny a výsledky nejdete na www.luzickyhoral.cz.

Přehled závodů seriálu Lužický horal:

Klíčový běh - 11.1.2014, pořadatel: Lužický horský spolek, místo konání: Radvanec, propozice

Polevská lyže - 18.1.2014, pořadatel: SKI Polevsko, místo konání: Polevsko, propozice

Běh údolím samoty - 1.5.2014, pořadatel: OK Jiskra Nový Bor, místo konání: Radvanec, propozice

Radvaneckej Šajn Kap - 2.5.2014, pořadatel: Lužický horský spolek, místo konání: Radvanec, propozice

X duatlon Kytlice - 31.5.2014, pořadatel: Outdoor sports Okrouhlá, místo konání: Kytlice, propozice

Kytlický minitriatlon - 9.8.2014, pořadatel: SKI Polevsko, místo konání: Kytlice, propozice

 

luzickyhoral-3cmyk.jpg