Jdi na obsah Jdi na menu
 


Polevský běh lyžařů: nejtěžší závod běžecké ligy

12. 4. 2012

 polevsky-beh.jpgBěžkaři z oddílu SKI Polevsko pro vás na sobotu 21.4. připravují 5. ročník závodu v běhu zařazený do stále populárnější Okresní běžecké ligy „O pohár Českolipského deníku“, který letos čítá celkem 17 závodů. Přihlašování dětí je od 9:00 do 10:00. Nejmenší běžci startují v 10:30 hodin na trati od 150 m až po dorostence, kteří absolvují trať dlouhou 4 km. Na hlavní závod se mohou účastníci přihlašovat od 9:00 do 11:30 na obecním úřadě v Polevsku. V pravé poledne odstartuje hlavní závod na 8,5 km.

Členitá trasa běhu zavede atlety zvlněným terénem do krásných koutů Lužických hor do okolí Polevska, Kytlice a Svoru a solidně prověří jejich jarní kondici. Trasa vede částečně po zimních lyžařských tratích, zejména po oblíbené Kočárovce a svorské silnici. Kromě sportovních výkonů závod nabídne neobvyklé výhledy na Jedlovou, Klíč a Kytlici, z Tannenbergu je možné vyhlížet Polevsko, Bezděz, Ralsko a velkou část Českolipska.
p4230590.jpgKrátce po startu čeká závodníky ostré stoupání do sedla Jedličné, kde čeká nejrychlejšího borce vrcholová prémie. Odtud závodníci pokračují krásnou přírodou po známé Kočárovce kolem Malého buku na svorskou silnici a zpět na Jedličnou a Polevsko. Zázemí a dobrou kuchyni závodníkům poskytne sál Hospody Na Křižovatce. Vyhlášení vítězů se předpokládá mezi 13. a 14. hodinou. Na běh jsou srdečně zvány všechny věkové kategorie od nejmladších běžců a běžkyň až po veterány. Závod je určen pro celou rodinu.
Mezi další oblíbené akce SKI Polevsko připravované na léto patří Noční výstup na Klíč: 28. července a Kytlický minitriatlon: 11. srpna. Více informací o běhu a pořádaných akcích najdete na www.skipolevsko.estranky.cz.
 
Odkazy k závodu: