Jdi na obsah Jdi na menu

Poslední den v roce jsme na Polevsku závodili na běžkách

2. 1. 2013

silvestr-2012.jpgPrvní závod polevského seriálu na běžkách zimní sezóny 2012/13 se konal poslední den v roce na Polevsku. I přes oblevu se pořadatelům ze SKI Polevsko podařilo rolbou a skútrem upravit dvoukilometrový okruh v okolí vleku a Polevského vrchu, kde se uskutečnil závod. Start a cíl závodu za účasti 60 borců proběhl u kapličky nad Polevskem. Závodníci z Českolipska, Děčína, Liberce i Teplic si pochvalovali výbornou trať, atmosféru a především skvělé počasí. Běžecký okruh v okolí polevského vleku je i nadále pro veřejnost dobře sjízdný, netrpělivě je však očekáván nový sníh.

V 10 hodin se na start postavili nejdříve nejmladší běžkaři, kteří absolvovali tratě od 0,5 do 2 km. Dorostenci, dorostenky a ženy absolvovaly 4 km na dvou okruzích. Vítězkou mezi dorostenkami se stala Lenka Minářová z domácího SKI Polevsko. Mezi dorostenci zvítězil Patrik Stupka z AC Česká Lípa. Ženám kralovala Markéta Pilná ze SKI Polevsko, druhou příčku obsadila Silvie Polanská (LOKO Teplice) a bronz obdržela Zdeňka Švirlochová z KB Jílové.

silvestr-2012-dorost.jpgNa start hlavního závodu na šest kilometrů se nejdříve postavili muži do 40 let. První dojel Sebastian Klausch z německého oddílu Bertsdorfer SV a s časem 21:59 min. se stal absolutním vítězem silvestrovského závodu. Druhou příčku obsadil Josef Janoušek, na třetím místě dojel Jan Doubek, oba za domácí SKI Polevsko. V kategorii muži do 60 let zvítězil Gerold Müller (Bertsdorfer SV), stříbro si odnesl Miroslav Kronika (Nový Bor) a třetí příčku obsadil Roland Altman (Bertsdorfer SV). V kategorii muži nad 60 let dominoval František Dvořák (Cvikov), druhý skončil Karel Dvořák (Skalice u České Lípy), třetí místo vybojoval  Neder Volker. Nejstarším účastníkem se stal nestárnoucí borec Gottfried  Hänchen.

Polevští běžkaři již nyní chystají další závody ze svého kalendáře zimních akcí. V polovině ledna 19.1.2013 se koná Polevská lyže, původním názvem Zlatá lyže Lužických hor. Vítěz závodu je každoročně zaznamenán na zlatou lyži, legendární symbol závodu. Součástí je i dětský závod. První sobota v únoru bude patřit nejtěžšímu závodu v Lužických horách. Ten se koná  2.2.2013 a nese název Lužická třicítka. Na výběr je ze dvou tratí na 10 a 30 km. Lužická 30 představuje výzvu pro každého běžkaře pro svoji náročnost, délku tratě i technickou trať. Je opravdovou lahůdkou mezi akcemi polevských běžkařů. On-line přihláška za zvýhodněné startovné bude otevřena do 28.1.2013.

Novinkou pro letošní rok je Lyžařský sprint o pohár města Nový Bor, který je organizován ve spolupráci s městem Nový Bor na cyklistickém areálu. Kvalifikovaní jednotlivci postoupí do semifinálových a finálových jízd, proto závod slibuje zajímavé souboje a atraktivní diváckou podívanou. Závod je určen pro všechny věkové kategorie, pro sportovní i občasné lyžaře včetně dětí.

Kompletní výsledky včetně fotogalerie, termínů závodů a aktuálního sněhového zpravodajství najdou zájemci na ww.skipolevsko.estranky.cz.