Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na Polevský běh lyžařů

24. 4. 2009
Vážení sportovní přátelé a příznivci SKI Polevsko,
 

dovolte mi, abych vás pozval na 2. ročník  Polevského běhu lyžařů, který se běží za týden v sobotu 2.5.2009. Běžecký závod pro malé i velké běžce je opět zařazený do Okresní běžecké ligy "O pohár Českolipského deníku ". Navíc jsou výsledky závodu hodnoceny 50 % bodovým navýšením v celkovém hodnocení běžecké ligy 2009. Členitá trasa běhu vás zavede zvlněným terénem do krásných koutů Lužických hor do okolí Polevska, Kytlice a Svoru a solidně prověří vaši jarní kondici. Trasa vede částečně po zimních lyžařských tratích, zejména po oblíbené Kočárovce a svorské silnici. Kromě sportovních výkonů vám závod nabídne neobvyklé výhledy na Lužické hory a okolní krajinu a v neposlední řadě uděláte něco pro své tělo a zdraví.

 

Obrazek

 

Dějištěm závodu je Polevsko. Na místním obecním úřadě proběhne prezentace od 8,30 do 9,30 pro dětské kategorie a od 8,30 do 11,30 pro závodníky, kteří absolvují hlavní závod na 8,5 km. Zázemí běžcům poskytne sál hospody na Polevsku včetně restaurace a ubytování . Start dětských kategorií je průběžně podle kategorií od 10 do 11 hodin. Start hlavního závodu se uskuteční v pravé poledne. Poté se běžci vydají na trasu z Polevska na Jedličnou, dále po Kočárovce a svorské silnice na Jedličnou a odtud lesem do cíle v Polevsku.

Obrazek

 

 

Na stránkách www.skipolevsko.estranky.cz/clanky/beh-lyzaru najdete podrobné informace a propozice k závodu, mapu trasy, výsledky z minulého ročníku, fotogalerii a mnoho dalšího.

 

Dalším závodem, kterým pokračuje Okresní běžecká liga, bude 8.5.2009 Běh Kamenickým Šenovem.

Přijměte pozvání i na další akce SKI Polevsko: 25. července  2009 se můžete vydat z Nového Boru na Noční výstup na Klíč. 8. srpen bude ve znamení 23. ročníku Kytlického minitriatlonu (on-line přihlášky budou spuštěny během června).

Rádi bychom poděkovali sponzorům, kteří poskytli ceny pro závodníky a vítěze závodu. Jsou to: PRECIOSA – LUSTRY a.s., SEDITA – I.D.C. Praha a.s., SKLO ŠTĚDRA – výrobce skleněných obrázků, ŠICÍ RÁJ – Wallachovi Nový Bor.

Na viděnou se na vás těší členové SKI Polevsko

Jan Šmíd

SKI POLEVSKO, oddíl běhu na lyžích