Jdi na obsah Jdi na menu
 


Překonej sám sebe na Lužické 30

25. 1. 2012

start-l30.jpgV sobotu 28. ledna se uskuteční nejtěžší závod na běžkách v Lužických horách – slavná Lužická třicítka. Centrem vytrvalostního závodu na lyžích je Polevsko a jeho přilehlé okruhy nabízející v současnosti výborné podmínky pro běžecké lyžování i trénink. K závodu se mohou závodníci přihlašovat v den závodu na obecním úřadě v Polevsku od 8:00 do 9:15 hodin. Hromadný start z louky pod Jedličnou je rozdělen do dvou vln: v 10:00 odstartuje závod na 30 km a o pět minut později se na trať vydají závodníci na desetikilometrovou trať. Záštitu nad závodem převzal Bc. Radek Cikl, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu.
Lužická třicítka jObcerstvovacka-Luz30.JPGe třetím závodem polevského seriálu a svojí členitou trasou je opravdovou lahůdkou. Velké převýšení, rychlé a technické sjezdy a hned po nich následující náročná a ostrá stoupání prověří formu každého běžkaře nejen vytrvalostí a sílou, ale i technikou a psychickou odolností. „Jdi do toho, ukaž co je v Tobě a předveď se v Lužických horách“ je motem závodu. Závodníci a závodnice si mohou vybrat mezi dvěma tratěmi na 30 km a 10 km.


Tratě-PolevskoOriznuta.JPGZávodníky čeká desetikilometrový okruh, který vede půvabnou krajinou Lužických hor. Kromě poctivé trati je dalším lákadlem závodu právě opomíjená krása zdejšího pohoří a místních běžeckých okruhů. Závod provede závodníky po úzkých lesních cestách, pastvinami v okolí Kytlice, loukami nad vlekem v okolí Polevského vrchu nebo po hřebeni k prácheňskému vysílači. Během cesty mohou účastníci obdivovat úžasné výhledy na blízké kopce jako Klíč, Jedlovou, Hvozd nebo Ještěd. Při dobré viditelnosti je možné vyhlížet Bezděz, Ralsko, Děčínský Sněžník, České Švýcarsko, Jizerské hory i Krkonoše. Pokud ovšem závodníkům zbude na kochání čas.  Běžkaře čekají dvě občerstvovací stanice na 10. a 20. km a v cíli. Chybět nebude čaj, ionťák, banán a tyčinka. Příjezd vítěze do cíle se očekává pár minut po poledni.


Vyhlášení vítězů a losování tomboly se uskuteční mezi 13. – 14. hodinou. Pro vítěze jsou přichystány speciální medaile Lužické třicítky, diplomy a ceny od sponzorů a partnerů oddílu: Liberecký kraj, KUR Sport, Unilever, Pension Polevsko.


Dalším a posledním závodem v běhu na lyžích jsou populární Polevské štafety, které se uskuteční 12. února. Více informací o závodech, tratích i aktuálním plánu údržby na www.skipolevsko.estranky.cz. Buďte vítáni na Polevsku!

Odkazy k závodu:

Propozice: www.luzickatricitka.bikebase.cz,

Fotogalerie

soucasnost-minulost-lyzovani-na-polevsku.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky Lužická 30

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář