Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přijďte bojovat o Zlatou lyži Lužických hor

20. 1. 2012

start-zlata-lyze.jpgNa Polevských tratích bude v sobotu odstartován první závod v letošním roce, který pořádají běžkaři z lyžařského oddílu SKI Polevsko. Původní termín bylo nutné o týden posunout pro nedostatek sněhu. V uplynulých dnech napadlo v okolí Polevska dostatek sněhu, aby se závod mohl uskutečnit o tomto víkendu. Na start se postaví borci ze všech věkových kategorií od nejmenších běžkařů až po veterány. Již v průběhu tohoto týdne mohli běžkaři využít upravené tratě a připravovat se na Zlatou lyži Lužických hor, jejíž vítěz je zlatým písmem zaznamenán na starou zlatou lyži nesoucí již řadu jmen z minulých ročníků. Obhájcem loňského prvenství je opět Jan Doubek z pořádajícího oddílu SKI Polevsko.


Aby mohl být závod uspořádán, bylo nutné na části trati naházet sníh a zakrýt místa, kudy protéká voda především v úseku z Jedličné na kytlické pastviny. Členové lyžařského klubu i další dobrovolníci zde ve středu pomáhali na brigádě na běžeckých tratích.


Přihlašování k závodu probíhá tradičně na obecním úřadě v Polevsku od 8:30 do 9:30 hodin. V 10 hodin se na start vydají děti, na které čekají tratě od 100 m do 3 km. Od 10:45 se na trať s intervalovým startem vydají nejdříve mladší dorostenci (5 km), ženy a starší dorostenci (10 km) a muži (15 km). Na závodníky čekají upravené závodní okruhy v délce 3 a 5 km. Vyhlášení vítězů a losování tomboly o věcné ceny od sponzorů závodu proběhne kolem 13. hodiny.


Brigáda na tratích před závodemO tomto víkendu mohou příznivci běžeckého lyžování využít upravené tratě pro klasiku i bruslení. Hlavním nástupním místem je Jedličná a prácheňská silnice „u kapličky“. Pokud sněhové podmínky vydrží, již za týden čeká lyžaře nejtěžší závod na běžkách v Lužických horách – Lužická třicítka. Více informací o závodech a aktuálních podmínkách pro běžecké lyžování najdou zájemci na webu www.skipolevsko.estranky.cz.

Děkujeme sponzorům, kteří přispěli na údržbu běžeckých tratí nebo poskytli ceny pro vítěze a do tomboly:

3L STUDIO Česká Lípa, AKTIVIT s.r.o. Nový Bor, Svazek obcí Novoborska, KUR SPORT Česká Lípa, Květiny a Velkoobchod květin U LENKY Nový Bor, PRECIOSA a.s.


Jan Šmíd, SKI Polevsko

 

Náhledy fotografií ze složky Zlatá lyže 17. leden 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář