Jdi na obsah Jdi na menu

Silvestrovské závody na běžkách se vydařily

3. 1. 2011

hromadny-start-deti.jpgTradičního Silvestrovského běhu na Polevsku se zúčastnilo 70 borců. Mezi závodníky nechyběli zástupci všech kategorií od dětí až po veterány. Závod si nenechalo ujít ani 15 německých přátel polevských běžkařů z opačné strany Lužických hor.

V plánu byla trať na 8 km pro muže, ženy absolvovaliy poloviční vzdálenost. Závodilo se na strojově upravených okruzích v okolí Polevska v Lužických horách.

Jako první se na trať dlouhou půl kilometru vydali nejmaldší žáci. Nejmenším závodníkem byl tříletý Matěj Juška z Nového Boru. Žáci a žákyně urazili dvě kola, mladší dorostenci a dorostenky tři okruhy. Intervalový start vypustil na trať nejdříve ženy. Mezi 8 závodnicemi kralovala zlatá Věra Utínková a stala se tak absolutní vítězkou mezi ženami. Druhá skočila Lucie Krafková z TJ Turnov a třetí příčku obsadila Olga Koutná za OK Nový Bor. Start hlavního závodu v 11 hodin uvedl Pavel Průcha a jako jediný závodník v kategorii starích dorostenců obsadil první místo. Po něm každou půlminutu startovali muži. Absolutním vítězem a prvním v kategorii Muži 19-39 let se stal Silvio Clemenz z PSV Zittau. Na druhém místě dojel Sebastian Klausch rovněž z PSV Zittau a třetím v pořadí byl domácí Jan Doubek ze SKI Polevsko. V kategorii muži nad 40 let kraloval Silvio Schneider, stříbrnou pozici obsadil Gerold Müller, oba z Bertsdorfer SV. Třetím se stal Jaroslav Tuž z Liberce.. Mezi muži nad 60 let se nejlépe umístil František Dvořák. Za ním skončil Jiří Rejholec a bronz získal Tomáš Schreier. Nejstarším závodníkem, který se pravidelně účastní závodů na Polevsku a zaslouží si velký obdiv je 75 letý Gottfried Hänschen z partnerského oddílu Bertsdorfer SV. První, po čem sáhl po doběhnutí závodu, byl iontový nápoj značky božkov.

historicka.jpgVyhlášení proběhlo na obecním úřadě v Polevsku. Absulotní vítěz a vítězka si odnesli láhev šampusu. První tři v kategorii získali ceny od Turistického informačního centra v Novém Boru dalších sponzorů. Závod se nesl v přátelské silvestrovské náladě. Mezi závodníky kolovala řada ostřejších nápojů často domácí výroby. Mezi běžkaři se připíjelo na dobrou formu, zdraví a pořád tolik sněhu až do jara.

Výsledky, termíny a informace o běžeckém lyžování na Polevsku dostanou zájemci na www.skipolevsko.estranky.cz.

Dalším závodem v polevském se seriálu je Zlatá lyže Lužických hor v sobotu 15.1.2011, týden po Jizerské padesátce.