Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silvestrovský běh na Polevsku se jede na lyžích

30. 12. 2012

luzicka-tricitka-2012-start.jpgTradiční akcí končícího roku je u polevských běžkařů Silvestrovský běh. I přes oblevu je na Polevsku dostatek sněhu na to, aby se závod uskutečnil na běžkách. Aktuálně jsou na Polevsku výborné podmínky pro běžecké lyžování především na loukách v okolí vleku a Polevského vrchu. Právě v této části proběhne závod se startem u tzv. kapličky na prácheňské silnici mezi Polevskem a Práchní. Lyžaři musí počítat s tím, že sníh je velmi zmrzlý. Závod, jehož pořadatelem je SKI Polevsko, je určen pro malé i velké závodníky.

Prezentace běžkařů je od 8:30 do 9:30 na obecním úřadě v Polevsku. Na startovní čáru se od 10:00 postaví nejdříve děti, které čeká trať od 500 m do 2 km. Přibližně v 10:30 se na trať vydají ženy, dorostenky a dorostenci, které čekají 2 okruhy a 4 km. Kolem 10:45 se na start postaví muži, kteří absolvují šestikilometrovou trať (3 okruhy). Trasa závodu vede od prácheňské silnice stoupáním k vleku a poté podél lesa a kolem Polevského vrchu zpět dolů k silnici. Před závodem trať upravila rolba vlekařů a rozbila zmrzlou vrstvu, aby následně skútr SKI Polevsko během soboty mohl upravit stopu.

hromadny-start-deti.jpgSeriál běžkařských závodů SKI Polevsko pokračuje i po novém roce. V polovině ledna 19.1.2013 se koná Polevská lyže, původním názvem Zlatá lyže Lužických hor. Vítěz závodu je každoročně zaznamenán na zlatou lyži, legendární symbol závodu. Součástí je i dětský závod. První sobota v únoru bude patřit nejtěžšímu závodu v Lužických horách. Ten se koná  2.2.2013 a nese název Lužická třicítka. Na výběr je ze dvou tratí na 10 a 30 km. Lužická 30 představuje výzvu pro každého běžkaře pro svoji náročnost, délku tratě i technickou trať. Je opravdovou lahůdkou mezi akcemi polevských běžkařů. Novinkou pro letošní rok je Lyžařský sprint o pohár města Nový Bor, který je organizován ve spolupráci s městem Nový Bor na cyklistickém areálu. Kvalifikovaní jednotlivci postoupí do semifinálových a finálových jízd, proto závod slibuje zajímavé souboje a atraktivní diváckou podívanou v centru města. Závod je určen pro všechny věkové kategorie, pro sportovní i občasné lyžaře včetně dětí.

sponzori-2012-13.jpg

Poslední akcí je Historická lyže v dobovém oblečení. Alce se koná 23.2.2013 v rámci novoborského masopustu na náměstí Míru v centru Nového Boru. Aktuální propozice, termíny akcí a podmínky na běžeckých tratích na www.skipolevsko.estranky.cz.

 

historicka-lyze.jpg