Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silvestrovský běh se koná za každého počasí

27. 12. 2011

AKTUÁLNĚ 30.12.:

Zima se na čas vrátila i do Lužických hor. SILVESTROVSKÝ BĚH uskuteční NA BĚŽKÁCH. Trasa: kolem Medvědí hůrky 3 km. Muži 2 okruhy 6 km, ženy a dorost 3 km, děti okruh po louce od 100 m. Prezentace závodníků od 8:30 do 9:30 na OÚ Polevsko, start děti od 10 hodin, start dospělých od 10:30 z Jedličné.
Na závod doporučujeme starší lyže (práskačky - kameňačky), sněhu přece jenom není tolik. Aktuální situace: sněhové přeháňky, 10 cm nového sněhu. uprave základní okruh 3 km, pozor v úseku Jedličná - Kytlické pastviny je prosakující voda a nerovnoměrná sněhová pokrývka, dbejte zvýšené opatrnosti! Okruh k prácheňské silnici 5 km projetý od skútru, na pláních je tráva. Projeta je Kočárovka, místy málo sněhu, doporučujeme starší lyže (práskačky - kameňačky).

 

Luz30oriznuta.JPGObleva, která dorazila do Lužických hor, nemůže zastavit tradiční silvestrovský závod na Polevsku. Polevští běžkaři tento závod pořádají za každého počasí – na běžkách a v případě oblevy jednoduše po svých. Aktuální situace zatím nahrává běžcům – atletům. Na Polevských tratích leží 10-15 cm mokrého sněhu. Okruhy není možné upravovat skútrem jako v předchozím týdnu, cesty jsou podmáčené. Situace se však může změnit ve čtvrtek, kdy je hlášeno mírné ochlazení a od vyšších poloh i sněžení. Rozhodnutí o konání závodů na lyžích nebo bez nich oznámí organizátoři nejpozději v pátek 30.12. na na svých webových stránkách www.skipolevsko.estranky.cz.
 
Prezentace závodníků pro obě varianty je od 8:30 do 9:30 na obecním úřadě v Polevsku. Závodu se účastní i děti, které odstartují úderem desáté hodiny. Start hlavního závodu začne kolem jedenácté hodiny z Jedličné, výchozího místa do běžeckých okruhů. V případě dostatečné sněhové pokrývky čeká závodníky 5 km dlouhá trať na běžkách. Nedorazí-li studená fronta a sněžení, absolvují běžci okruh po svých dlouhý 6 km po tzv. Kočárovce. Pro děti jsou připraveny tratě od 300 metrů.
 
Silvestrovský běh se nese v duchu silvestrovských oslav a setkávání s přáteli na konci roku. Vítěz a vítězka si odnesou láhev šumivého sektu.
 
Mezi další závody polevského seriálu závodů v běhu n lyžích patří 14.1.2012 Zlatá lyže Lužických hor, jejíž vítěz je každoročně vyrytý na starodávnou zlatou lyži. Součástí Zlaté lyže je dětský závod. Na konci ledna je přichystán nejtěžší závod sezóny: Lužická třicítka, která se koná 28. ledna a představuje sportovní výzvu pro každého běžkaře. Závodníci mají na výběr ze dvou tratí na 30 nebo 10 km. Posledním závodem jsou oblíbené Polevské štafety v první polovině února.
 
SKI POLEVSKO vám přeje úspěšné vkročení do nového roku, hodně osobních i sportovních úspěchů a dobrou formu ve všech oblastech. Děkujeme všem partnerům a sponzorům za spolupráci v roce 2011 a těšíme se další i v nastávají­cím roce.
 
Jan Šmíd, SKI POLEVSKO
 

pf-2012.jpg

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky První svezení ve stopě na Polevsku 2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář