Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silvestrovský běh na Polevsku se konal navzdory počasí

31. 12. 2009

ObrazekI za krajně nepříznivého počasí, kdy zpočátku pršelo a mrholilo se Silvestrovského běhu na Polevsku za mezinárodní účasti utkalo 26 běžců. V průběhu závodu se konečně počasí trochu umoudřilo. Kromě Čechů nechyběli přátelé z německého lyžařského oddílu Bertsdorfer SV a jeden účastník ze Spojených států. Již poněkolikáté se Silvestrovský běh konal bez lyží a běžci se na trasu vydali po svých. Vzhledem k špatným sněhovým podmínkám na Polevsku mohli závodníci běžky i tentokrát nechat doma. Trasa vedla lesem po stopách závodů v běhu na lyžích místy v rozbředlém sněhu.

ObrazekMuži absolvovali 6 km a ženy a dorost 3 km. Součástí byl i dětský závod, na který se postavilo celkem 10 malých běžců a běžkyň.

Absolutním vítězem se stal Gerold Muller z německého Bertsdosrfer SV, bodující v kategorii Muži nad 40 let. V kategorii Muži do 40 let zvítězil Josef Janoušek z domácího SKI Polevsko. Nejrychlejší ženou se stala Tereza Doškářová z OK Lokomotiva Turnov.

Všem závodníkům děkujeme za účast, že i v těchto podmínkách si našli cestu do Lužických hor a zúčastnili se tradičního závodu na Polevsku.

Pokud napadne tolik očekávaný sníh, můžete se těšit 16. ledna 2010, týden po Jizerské padesátce, na Zlatou lyži Lužických hor.

VÝSLEDKY, FOTKY

SKI POLEVSKO vám přeje úspěšné vkročení do nového roku, hodně osobních i sportovních úspěchů!

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář