Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slunečný velikonoční víkend láká na polevský běh a závody horských kol do Radvence

20. 4. 2011

Slunečný velikonoční víkend láká na polevský běh a závody horských kol do Radvence

Bezkar-NOVE-logo-rastr.JPGNadcházející velikonoční víkend slibuje skvělé počasí. Pokud nemáte v plánu pouze barvit vajíčka, vyberte si běh nebo horská kola a vydejte se na některý ze závodů na Novoborsku: v sobotu na Polevský běh lyžařů a v neděli na Bohemie MTB Maraton a Radvaneckej Šajnkap. Tratě jsou určeny pro kategorie od nejmenších závodníků a závodnic až po veterány, takže o víkendu si na své si přijde doslova celý rodina.

Běžkaři z oddílu SKI Polevsko pro vás v sobotu 23.4. připravují 4. ročník závodu v běhu zařazený do stále oblíbenější Okresní běžecké ligy 2011 „O pohár Českolipského deníku“, který letos čítá celkem 17 závodů. Přihlašování dětí je od 8:30 do 9:30. Nejmenší běžci startují v 10 hodin na trati od 150 m až po dorostence, kteří běží 4 km. Na hlavní závod se mohou účastníci přihlašovat od 8:30 do 11:30 na obecním úřadě v Polevsku. V pravé poledne odstartuje závod na 8,5 km zvlněnou krajinou Lužických hor. Krátce po startu čeká závodníky ostré stoupání do sedla Jedličné, kde čeká nejrychlejšího borce vrcholová prémie. Odtud závodníci pokračují krásnou přírodou po známé Kočárovce kolem Malého buku na svorskou silnici, která uzavře okruh po silnici na Jedličnou a zpět do Polevska. Zázemí a dobrou kuchyni závodníkům poskytne sál Hospody Na Křižovatce. Vyhlášení vítězů se předpokládá na druhou hodinu. Běžci by neměli zapomenout na další závody okresní běžecké ligy, kterými jsou Běh Údolím samoty 1.5. a Běh Kamenickým senovém 8.5.

Mezi další oblíbené akce SKI Polevsko připravované na léto patří Noční výstup na Klíč 30. července a Kytlický minitriatlon 13. srpna. Více informací na www.skipolevsko.estranky.cz.

 

logo-mtb-bohemie.jpg

Milovníkům horských kol by neměl ujít nedělní Bohemie MTB Maraton, závod horských kol včetně doprovodného závodu pro mládežnické kategorie. Centrem závodu je již druhým rokem Radvanec, letošní ročník uvítá bikery ve známé hospodě U Mlejna. Kancelář závodu bude otevřena od 9 hodin. Start hlavního závodu na 45 km je ve 12 hodin. Trasa zavede závodníky přes Údolí samoty do okolí Cvikova, kde čeká závodníky stoupání do sedla Ortelu. Trať pokračuje do okolí Zákup přes Svitavu, Velenice do Lasvic. Zde čeká závodníky občerstvení. Lesní cesty dovedou cyklisty kolem Slavíčku do Sloupu a Maxova a zpět do Radvance. Závod pořádají cyklisté z TJ Bohemie Nový Bor již 10. rokem. Více informací na www.bohemie.bikebase.cz.

sajnkap-oficial-k.jpg

Pro otrlejší borce připravuje Lužický horský spolek noční závod Radvaneckej Šajnkap. Zůstaňte v Radvanci do večera, ke kolu připojte světla a čelovky a okořeňte si velikonoční neděli netradičním adrenalinovým závodem.

Nazujte tenisky, dofoukněte kola a vydejte se trávit letošní svátky jara ven do přírody. Předpověď počasí o zmíněné sportovní akce vás jistě nezklamou.

Jan Šmíd