Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závody na Polevsku jsou za dveřmi

28. 12. 2010


31. 12. 2010- Silvestrovský běh

15. 1. 2011 - Zlatá lyže Lužických hor

29. 1. 2011 - Lužická třicítka

12. 2. 2011 - Polevské štafety

Začínáme poslední den tohoto roku SILVESTROVSKÝM BĚHEM. Tento závod je úvodem do sezóny běžeckého lyžování a nese se v duchu silvestrovských oslav. Přijďte i vy oslavit konec roku s běžkami na nohách. Muže čeká 8 km, ženy a dorost poloviční trať. Nezapomeňte vzít i své nejmenší, na které čeká dětský závod.

Kluci-SKI-Polevsko.jpgO týden později čeká všechny běžkaře z republiky Jizerská padesátka. Dalším sportovním podnikem na Polevsku je ZLATÁ LYŽE LUŽICKÝCH HOR v sobotu 15. ledna. Lákadlem tohoto závodu je zlatá lyže, na kterou je zlatým písmem vyryté jméno vítěze tohoto závodu. Obhájcem z loňska bude Jan Doubek ze SKI Polevsko. Kdo by se nechtěl stát legendou? Muži závodí na trati 15 km, ženy a dorost běží 10 km. Součástí je rovněž dětský závod.

Opravdovou lahůdkou je nejtěžší závod v Lužických horách, po kterých nese jméno LUŽICKÁ TŘICÍTKA. Koná se poslední sobotu v lednu 29.1. pepa.jpgTypické pro tento závod je velké převýšení, rychlé a dlouhé sjezdy, které následují náročné výběhy. Závod, který prověří formu běžkařů nejen vytrvalostí, ale i technikou. „Jdi do toho, ukaž, co je v Tobě a předveď se v Lužických horách“ je motem závodu. Poctivých 30 km tvoří desetikilometrový okruh, který muži absolvují třikrát. Ženy a dorostenecké kategorie závodí na trati 10 km. Kdo z mužů si netroufne na celou trať a přesto by chtěl závodit, může využít kategorie open a běžet na desetikilometrové trati.

Únor se nese ve znamení závodu družstev. Oblíbené POLEVSKÉ ŠTAFETY startují v sobotu 12.2 na zimních tratích nad Polevskem. Mužské a smíšené štafety absolvují 3x10 km, ženy poloviční tratě.

cil.jpgPropozice jsou pro všechny závody stejné. Prezentace závodníků je na obecním úřadě Polevsko od 8 do 9:15 hodin. Start je plánován na 10. hodinu z Jedličné, výchozího místa do polevských okruhů mezi Polevskem a Kytlicí. Podrobné informace k závodům a sněhové zpravodajství z Polevska najdete na webu www.skipolevsko.estranky.cz.

Využít můžete strojově upravené tratě pro trénink i relax na Novoborsku v Lužických horách.

SKI POLEVSKO vám přeje úspěšné vkročení do nového roku, hodně osobních i sportovních úspěchů a dobrou formu ve všech oblastech. Děkujeme všem partnerům a sponzorům  za spolupráci v roce 2010 a tešíme se další i v nastávajícím roce.

 

 

pf-2011.jpg

 

 

Honza Šmíd

SKI POLEVSKO, oddíl běhu na lyžích
Polevsko 152, 471 16 POLEVSKO
email:
ski.polevsko@email.cz,
web:
www.skipolevsko.estranky.cz,
FB:
www.facebook.com/ski.polevsko
Tel.: 604 375 303, 604 676 359, 487 725 744
IČ: 62237292
Č.účtu:43-1708990227/0100

SKI Polevsko je členem Svazu lyžařů ČR, Sportovní unie Českolipska a Českého svazu tělesné výchovy.

SKI Polevsko děkuje za podporu: Městu Nový Bor, Obci Polevsko, Obci Kytlice, obcím sdruženým ve Svazku obcí Novoborska, Libereckému kraji, nadaci Preciosa.

Dále nás podpořily firmy: VaV Stará Oleška, PERI Jesenice u Phy, 3 L studio Č. Lípa, Zahradnictví Doubek N.Bor, KUR SPORT Děčín a Č. Lípa, PRECIOSA - LUSTRY a.s. Kam. Šenov, NIKE, Květiny U LENKY N. Bor, DRIS N. Bor, Aktivit N. Bor, Penzion Stará Mlékárna Kytlice, Sedita, Hostinec a penzion Polevsko, Pension Helene Kytlice, Ludvík Táborský N. Bor, Unilever - Algida Praha, ORION

Mediální partneři: Českolipský deník, Děčínský deník,
www.i-noviny.cz, www.kudyznudy.cz, www.horydoly.cz.