Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlatá lyže pro Ondřeje Marka

24. 1. 2012

zl2012-2.jpgVýborné sněhové podmínky panovaly během uplynulého víkendu v Lužických horách, kde se bojovalo o Zlatou lyži Lužických hor. Dostatek sněhu z minulých dnů vykouzlil na Polevsku pohádkovou atmosféru, kterou si vychutnali nejen závodníci, ale i běžní běžkaři bez závodních ambic, kteří zavítali do okolí Polevska. Na start tradičního závodu se postavila padesátka závodníků z Českolipska, Děčínska, Liberce i sousedního Německa. Nejdříve se na trať vydaly nejmenší děti, které absolvovaly okruhy od 100 m. Přesně v půl jedenácté byl připraven ke startu závodník s číslem 1, Jan Doubek z domácího oddílu a obhájce z tří loňských ročníků. Závodní pole borců se postupně rozprostřelo v půl minutovém intervalu na pětikilometrový okruh, který zavedl závodníky přes kytlické pastviny lesem na Polevský vrch, odkud bylo možné shlédnout dominantu Klíče, Ralsko či zamlžený Ještěd. Poté se lyžaři sklouzli po louce k silničce spojující Polevsko s Práchní a zpět táhlým stoupáním k vleku za odbíjení zvonů z věže polevského kostela. Ještě několik zatáček, prudký sjezd známým „esíčkem“ a pětikilometrový okruh se uzavřel. Muži a veteráni ho absolvovali celkem tři krát, ženy a starší dorostenci po dvou a jeden okruh čekal na mladší dorostence a starší žáky. Mezitím, co závodníci bojovali na trati o zlatou lyži, proběhlo vyhlášení nejmenších závodníků a závodnic.


Jméno vítěze závodu s intervalovým startem je možné pouze odhadnout, a proto je vždy překvapením, kdo vlastně vyhrál. Vyhlášení na obecním úřadě v Polevsku ukázalo, že nejrychlejším závodníkem se stal Ondřej Marek z Liberce, jehož jméno bude zdobit  pozlacená ski. Na stupních vítězů pomyslně převzal zlatou lyži, symbol tohoto závodu od Jana Doubka, který skončil na třetím místě. Stříbro putovalo rovněž do Liberce pro Petra Urbánka. Mezi muži do 59 let se na prvním místě umístil Jiří Novotný, druhý skončil Milan Spurný a bronz si odnesl Ladislav Minář z domácího SKI Polevsko. Mezi veterány opět kraloval František Dvořák ze Cvikova, Rudolf Špaček (SKI Polevsko) na druhém místě a Karel Dvořák ze Skalice, pořadatel známých cyklistických závodů ze Skalice obsadil třetí místo. První ženou se stala Věra Utínková, za ní Markéta Pilná (obě SKI Polevsko) a bronzovou medaili si odnesla Jana Novotná. Na vítěze čekaly diplomy, speciální medaile a ceny od sponzorů. Na konci proběhlo losování tomboly o poukázky do hospody Na křižovatce.


Bezkar-NOVE-logo-rastr.JPGSeriál závodů v běhu na lyžích se přehoupl do druhé poloviny. Již tuto sobotu čeká na závodníky nejslavnější a nejtěžší závod v Lužických horách –
Lužická 30. Běžkaři mohou i nadále využívat skvělých sněhových podmínek pro běžecké lyžování, které v současnosti panují na Polevsku. Nenechte běžky zahálet a vydejte se do stopy na Polevsko!


Jan Šmíd, SKI Polevsko

 

Odkazy k závodu

 

 Pozvánka. Výsledky. Fotogalerie.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář