Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlaté lyži Lužických hor kraloval Jan Doubek

19. 1. 2010

Počasí opět nebylo ideální, zataženo a proměnlivo, teplota kolem tří stupňů pod nulou. Na pláních Polevského vrchu foukal silný vítr. Muži absolvovali 15 km trať rozdělenou na tři pětikilometrové okruhy. Zde jednoznačně kraloval Jan Doubek z pořádajícího oddílu SKI Polevsko s časem 0:54:29 a stal se po několikáté celkovým vítězem závodu. Jeho jméno bude zdobit štítek na zlaté lyži, symbolu závodu Zlatá lyže Lužických hor. Druhým v kategorii muži do 39 let skončil Miroslav Bárta z KT Jílové a třetí příčku vybojoval Petr Schejbal z Liberce.

Mezi ženami kralovala na desetikilometrové trati Věra Utínková z Prysku s časem 45:20. Na druhém místě skončila Andrea Rejholcová z OK BOR a třetí se umístila Radka Minářová z domácího SKI Polevsko.

V kategorii muži 40-59 let zvítězil Jaroslav Tuž ze SPIN FIT Liberec. Druhou příčku obsadil Gerold Müller z německého oddílu Bertsdorfer SV a třetí skončil David Urbanec taktéž z Liberce. V další veteránské kategorii muži nad 60 let se stal vítězem František Dvořák ze Cvikova. Druhý doběhl František Peterka z klubu Sokol Troja a třetí místo obsadil Josef Vojtěch z Liberce.

Součástí byl i závod dětí. Nejvíce malých závodníků se utkalo v kategorii chlapci do 10 let na kilometrové trati, ve které zvítězil Matouš Měšťan za klub KUR SPORT Česká Lípa. Druhý doběhl Dan Pavlovec z OK BOR a třetí místo vybojoval Jan Schejbal z Liberce. Podrobné výsledky jsou zveřejněny ZDE.

Všem závodníků patří poděkování za účast. Pořadatelé z běžkařského oddílu již teď chystají na sobotu 30. ledna další z polevských závodů, kterou je Lužická třicítka. Ta je považovaná za nejtěžší závod Lužických hor a představuje výzvu pro každého běžkaře, který zavítá do tohoto pohoří na severu Čech.

Na Polevsku i nadále probíhá údržba běžeckých tratí. Zájem o běžecké lyžování byl vidět o uplynulém víkendu především na Jedličné, kde stály podél silnice desítky aut. Poprvé v tomto roce se mohli radovat i vyznavači volné techniky – bruslení. Pro ně byl rolbou upraven tří kilometrový okruh v okolí Polevského vleku nad vlekem přístupný nejlépe z prácheňské silnice, kde je možné zaparkovat několik aut. Pokud počasí dovolí, plánují běžkaři ve spolupráci s vlekaři upravit okruh pro skating před každým víkendem. Úpravu okruhu pro bruslení bylo možné zaplatit z finančních prostředků od sponzorů. Tratě pro klasiku jsou udržovány průběžně i v týdnu díky financím od obcí sdružených ve Svazku obcí Novoborska. Na Polevsku připadlo několik centimetrů nového sněhu a podmínky jsou nadále ideální. Sněhové zpravodajství od členů SKI Polevsko i od běžkařů samotných najdete ZDE.

Jan Šmíd, SKI Polevsko

Výsledky

Fotky